Dawniej straszono mnie imperializmem, dziś ideologią gender.

W e-mailu jaki wczoraj otrzymałem  zamieszczona była odezwa organizacji  Human Life International – Polska. Nigdy wcześniej  nie słyszałem o tej organizacji , ale z uwagą przeczytałem jej obszerną odezwę. Jak z niej wynika wszyscy jesteśmy  bardzo poważnie zagrożeni ideologią geneder.  Na końcu odezwy zamieszczony był numer konta bankowego, na które mogłem wpłacić pieniądze wspierające walkę „o obronę życia”.

Według  organizacji Human Life International – Polska, ideologia gender tworzy poważne zagrożenie dla rozwoju dzieci, dla życia rodzinnego, a co za tym idzie również dla życia społecznego. Jak czytam w odezwie  atak na Kościół jaki dziś ma miejsce wynika z faktu, że jest onjedynym, liczącym się  zdecydowanym przeciwnikiem rewolucji genderowej. Jednak zniesławieni i pozbawieni autorytetu biskupi i kapłani stracą prawo głosu i nikt ich nie będzie słuchał. O ile w ogóle odważą się jeszcze cokolwiek powiedzieć na temat ludzkiej płciowości. Owce bez pasterzy będą bezbronne. I o to właśnie chodzi!”

W dalszej części odezwy zostałem wezwany do wspólnej obrony przed tym poważnym zagrożeniem: „Brońmy się i to szybko! Musimy się przed tym energicznie i skutecznie bronić…… Sami nie wygramy. Staramy się ukazywać to wielkie zagrożenie. Przygotowujemy spotkania dyskusyjne, konferencję w Sejmie oraz wiele wypowiedzi i publikacji, aby jak najszerzej informować społeczeństwo. Prosimy, zwróćcie uwagę na ten problem i zdecydowanie reagujcie, dopóki jest jeszcze czas.”

W podsumowaniu odezwy przeczytałem: „Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy pomagają ratować życie!” i dalej podany był numer konta bankowego.

Jestem z pokolenia kiedy dawna władza straszyła mnie  imperializmem. Straszył mnie również Kościół mówiąc, że jeżeli nie będę grzeczny to pójdę do piekła. Karą straszyła mnie także szkoła, napominając  w ten sposób abym był dobrym uczniem. Dziś już jestem odporny na  straszenie mnie  bo wiem, że ci, którzy chcieli wywołać we mnie lęk, poczucie zagrożenia, tak naprawdę sami mieli go w nadmiarze.

I tak odpisałem na e-maila  organizacji  Human Life International – Polska. Dodałem również, że  zgodnie z nauką Kościoła, zgodnie z zapisami w jego Konstytucji,  największym zagrożeniem jesteśmy my sami, nasze lęki, które  „oddalają nas od Boga”. Jeżeli chcemy ratować życie, to zacznijmy od siebie.  Na końcu napisałem, aby wykreślono mnie z listy adresowej.

Gdybym miał ułożyć listę organizacji, których podstawową motywacją do działania jest lęk,  bez wątpienia  Human Life International – Polska  byłaby w czołówce zaraz obok niektórych ugrupowań politycznych. Niestety byłaby tam również znaczna części Kościoła.

 

 

 

Scroll to Top